Ünlü İnşaat Firması İflasın Eşiğinde! Sahibi Futbol Kulübünün Yönetim Kurulu Üyesi

2024 yılı ekonomik zorluklarla geçiyor. Pek çok firma ayakta kalmakta zorlanıyor. Konkordato talebiyle şirketler borçlarını yeniden yapılandırma yoluna gidiyor.

İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, Tüylüoğlu Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Tüylüoğlu Grup İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin konkordato taleplerini değerlendirdi. Mahkeme, 13 Haziran 2024 tarihinden itibaren 05 Eylül 2024 tarihine kadar kesin mühlet hükümlerinin uygulanmasına karar verdi.

Şirketin sahibi Serdar Tüylüoğlu aynı zamanda Alibeyköyspor yönetim kurulu üyeliği de yapıyor.

KONKORDATO KOMİSERLERİ ATANDI

Mahkeme, konkordato komiser heyetinin görevine son verdi. Yerine, Prof. Dr. Hakan Taştan, mali müşavir Kamber Kaya ve Prof. Dr. İsmail Kayar konkordato komiseri olarak atandı.

İTİRAZ SÜRESİ BAŞLADI

Konkordato davasına itiraz eden alacaklılar, 7 günlük süre içinde mahkemeye dilekçe ile başvurabilir. İcra İflas Kanunu’nun 288. maddesine göre, alacaklılar konkordato talebinin reddini talep edebilir.

KOMİSERLERİN BİLGİLERİ AÇIKLANDI

Konkordato komiserleri olarak atanan isimler:

– Prof. Dr. Hakan Taştan, 1969 doğumlu, bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir.
– Kamber Kaya, 1956 doğumlu, bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir.
– Prof. Dr. İsmail Kayar, 1965 doğumlu, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim üyesi.

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne kayıtlı olan Tüylüoğlu Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eyüpsultan’da, Tüylüoğlu Grup İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise Beyoğlu’nda mukim. Konkordato süreci ile birlikte şirketler, borçlarını yapılandırma ve mali durumlarını düzeltme amacı güdüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x